Sbor dobrovolných hasičů z městské části Hradce Králové – Plácky získal díky Nadaci ČEZ nové vybavení

Napsal Administrátor před měsícem v kategorii JSDH Plácky SDH Plácky.

sdh Dobrovolní hasiči v místní části Hradce Králové – Plácky oslavili v sobotu 23. června 2018 64. výročí založení sboru. V rámci oslav převzali hasiči vybavení, na které jim Nadace ČEZ přispěla částkou 95 tisíc korun, jako poděkování za jejich práci.
Nová technika, v podobě zásahových helem Dräger HPS 3500, resuscitačních brašen pro First respondery, nůžkového stanu Profi steel a autoledničky s příslušenstvím, bude sloužit hasičům ke zvýšení jejich akceschopnosti v případě technických zásahů.

Techniku využijí naši hasiči jak při samotném zásahu, tak i při pozdější likvidaci následků mimořádných událostí, uvedl starosta sboru David Valášek.
Na pořízení hasičského vybavení přispěla Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů.
V roce 2017 byla jednotka sboru dobrovolných hasičů na Pláckách povolána HZS Královéhradeckého kraje k zásahu u 55 událostí. Mimo jiné se jednotky města Hradce Králové podílely na odstraňování následků orkánu Herwart .
Nákupem vybavení dojde k navýšení akceschopnosti JSDH Plácky v rámci města Hradce Králové, Královehradeckého kraje a České republiky, v případě mimořádných událostí s možností dlouhodobého zásahu. Zároveň bude stan s příslušenstvím sloužit pro potřeby družstva dětí SDH Plácky.

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Novinky na webu

23. SRPNA 2018
24. DUBNA 2017
Posezení spojené s pálením čarodějnic 2018